کنگره 60 - نمایندگی سمنان
 

غرفه کنگره 60 در نمایشگاه نیروی انتظامی
سمنان _ آذر 1388
گالری
کمک راهنمایان نمایندگی سمنان


آقای قاسم حافظی


آقای داوود عرب


آقای علی یحیایی


آقای میثم جمالی


آقای یاسر بابایی


آقای سینا ابراهیمی

"نحوه رتبه بندی، اصول درج مطلب و راهکارهای مناسب (ویژه وبلاگ نویسان)"


با سلام خدمت مسافران و هم‌سفران علاقمند به خدمت در حوزه سایت کنگره 60؛

نتایج به دست آمده از رتبه بندی وبلاگ ها ما را بر آن داشت تا بر اساس پیشنهادهای ارائه‌شده شما وبلاگ‌نویسان محترم؛ نحوه رتبه‌بندی و نیز «اصول درج مطلب و راهکار ها» را برای بهبود هر چه بیشتر روند رساندن «پیام رهایی» از درگاه اطلاع‌رسانی سایت کنگره 60 به اطلاع شما عزیزان ‌برسانیم.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: سمنان, کنگره 60, رتبه بندی, سایت, رهایی
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۵ دی۱۳۹۲ ] [ 11:54 ] [ مدیر وبلاگ ]


کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی بهشهر،روز شنبه با استادی آقای قاسم حافظی(از شعبه سمنان)،نگهبانی آقا مهدی و دبیری آقا رحمان با دستور جلسه وادی پنجم و تاثیر آن روی من برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد

ابتداء خداوندیار را سپاس و شاکرم که این سعادت و توفیق را به من داده تا بتوانم امروز در جمع و میان شما عزیزان قرار بگیرم؛ سپس از نگهبان جلسه و همینطور مرزبان این نمایندگی سپاسگزارم که این فرصت و جایگاه را در اختیارم قرار داده تا بتوانم حس خودم و دینم را نسبت به کنگره اداء نمایم.

حس بسیار زیبا و خوبی دارم، آرشیو ذهنم مرا به یاد روزهای نخست نمایندگی سمنان می اندازد، شرایط، بسیار سخت و دشوار بود، ولیکن به کمک و یاری همدیگر توانسته بودیم تا آن اوضاع و وضعیت را تغییر بدهیم و امروز شاهد چنین محیطی آرام و پر انرژی باشیم؛ بنابراین شما هم می توانید با خواست و اراده و سعی و تلاشتان، وضعیت امروز را تبدیل به بهترین نمایید.

تو می توانی همه آن چیزی را که است را با کمک نیروی عقل خویش، تبدیل به بهترین نمایی؛ و به سوی نقطه ای بیایی که از آنجا آغاز نموده ای...


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: وادیها, درمان اعتیاد, کنگره60, نمایندگی سمنان
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۰ دی۱۳۹۲ ] [ 17:57 ] [ مدیر وبلاگ ]

هفتـــه هم‌سفر گــرامی بـــاد

ترکش‌های اعتیــاد را در صدف قلب خویش تبدیل به زیباتـــرین ستارگان نمودید و با آن ستارگــان توانستیم راه خود را در میان ظلمات اعتیــاد به روشنایی روز هموار نماییم. چون ستارگــان بدرخشیــد و انوارتــان حیات‌بخش بــاد.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: همسفر, کنگره 60, عشق, عقل, سمنان
[ چهارشنبه ۶ آذر۱۳۹۲ ] [ 12:34 ] [ مدیر وبلاگ ]

 اطلاعیه امتحانات ارزیابی و تجدیدی‌ها

آزمون سراسری داخلی کنگره 60


بدین وسیله به اطلاع می‌رساند آزمون داخلی کنگره 60 برای کلیه نمایندگی‌ها به شرح ذیل اعلام می‌گردد.

مرکز اصفهان:

شامل: نمایندگی‌های: اصفهان، اراک، شهرکرد، خمین، نیک آباد. (همسفر و مسافر)

مرکز کرج:

شامل: نمایندگی‌های: کرج، قزوین، رباط‌کریم، وحید، هیدج، تبریز، گیلان. (همسفر و مسافر)

مرکز تهران، پرستار:

شامل: کلیه خانم‌ها و آقایان هم‌سفر واجد شرایط که نام آن‌ها در دیگر مراکز برگزاری آزمون برده نشده است در نمایندگی پرستار امتحان می‌دهند.

مرکز تهران، آکادمی:

کلیه مسافران، واجد شرایط که نام آن‌ها در دیگر مراکز برگزاری آزمون برده نشده، در نمایندگی آکادمی امتحان می‌دهند.

زمان آزمون: ساعت 12 روز پنج‌شنبه 9 آبان 92


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: کنگره 60, نمایندگی سمنان, آزمون, سراسری, ارزیابی
[ شنبه ۴ آبان۱۳۹۲ ] [ 11:59 ] [ مدیر وبلاگ ]

  ديدارمسابقه فوتبال جام سردار بين تيم هاي  نمايندگي سمنان ونمايندگي حر  روز جمعه مورخ 92/07/19 در پارك طالقاني برگزار گرديد كه نتيجه اين بازي يك ، يك به پايان رسيد .

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: كنگره 60, درمان اعتياد, مسابقه, ورزش
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۰ مهر۱۳۹۲ ] [ 9:24 ] [ مرزبانان سمنان ]
"پایلوت روش جدید ترک شیشه با استفاده از شربت تریاک در کشور"


رئیس جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ از روشی جدید برای ترک شیشه خبر داد و گفت: در این روش که قرار است در کشور پایلوت شود، فرد شیشه‌ای با استفاده از تریاک و شربت تریاک برای ترک آماده می‌شود.

حسین دژاکام در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد درمان شیشه گفت: برای درمان معتادان به شیشه 2 راه وجود دارد یکی آنچه در مراجع علمی دنیا انجام می‌شود که با اقدامات روان درمانی و به روش ماتریکس است.
موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: پایلوت شیشه, جمعیت احیای انسانی کنگره 60, درمان شیشه, عشق, عقل
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۷ مهر۱۳۹۲ ] [ 15:33 ] [ مدیر وبلاگ ]

اطلاعیه برگزاری آزمون سراسری داخلی کنگره 60

تاریخ آزمون کمک راهنمایان و تجدیدی ها پنجشنبه 9 آبان ماه 1392


تغییر حرمت کنگره 60 مهرماه 92

حرمت کنگره 60 

کنگره، مکان مقدس و امنی می باشد که هر شخصی با ورود در این مکان باید حرمت آنرا حفظ نماید.

دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، الفاظ ناشایست بیان کردن، در جلسه بدون اجازه سخن گفتن، بحث سیاسی نمودن، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن، هر گونه وجهی را در قالب قرض یا وام، به هر شخصیت حقیقی و حقوقی، پرداخت کردن، از لباس و پوشش نا مناسب استفاده کردن، بدون مجوز راهنما تلفن دادن یا تلفن گرفتن، و یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن، از موارد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می باشد.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: راهنما, کنگره 60, حرمت, مقدس, امن
ادامه مطلب
[ شنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۲ ] [ 17:14 ] [ مدیر وبلاگ ]

هفتمين کنگره ملی دانش اعتياد

حضور کمک راهنمایان و راهنمایان کنگره60 در کنگره دانش اعتیاد الزامی شد

هفتمين کنگره ملی دانش اعتياد با محوريت "مداخلات چند بعدی زيستی، روانی و اجتماعی در پيشگيری و درمان اعتياد" 20 شهريور 92 به مدت سه روز در سالن همايشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ايران برگزار خواهد شد و در کنگره امسال ضمن پذيرش مقاله از پژوهشگران فعال در حوزه اعتياد در سطح کشور از برترين دانشمندان اين حوزه نيز به عنوان سخنران دعوت به عمل می آيد.
دکتر محمد تقی جغتائی رئيس مرکز تحقيقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ايران با اشاره به اينکه بزرگترين مسئله‌ای که سلامت جامعه را تهديد می‌کند، اعتياد است؛ اظهار داشت: چنانچه تحقيقات در اين زمينه به نحوي شايسته جهت دهي شود، مي توان ادعا کرد که در درمان، پيشگيري و مبارزه با اين پديده شوم توفيق بزرگي را به دست آورده ايم. وی گفت: مسئله اعتياد مانند ديگر بيماری ها نيست که فقط خود فرد را درگير کند بلکه هم توان فرد را می‌گيرد هم نيروی فعال جامعه را از چرخه خارج می‌کند و در نهايت خانواده را درگير می‌کند
وی تصريح کرد: هفتمين کنگره ساليانه دانش اعتياد با همکاری و مساعدت ستاد مبارزه با مواد مخدر، مرکز توسعه پيشگيری سازمان بهزیستی کشور، مرکز تحقيقات سوء مصرف و وابستگی مواد دانشگاه علوم بهزيستی و توانبخشی، پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا، مرکز تحقيقات علوم اعصاب دانشگاه شهيد بهشتی، انجمن علوم تشريح ايران، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مرکز ملی مطالعات اعتياد، انجمن روانشناسی ایران، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران و .... برگزار خواهد شد.
بنابر اين گزارش؛ بيولوژی اعتياد ، ژنتيک و اپی‌ژنتيک، تشخيص و سنجش اعتياد،  مصرف الکل و عوارض آن،  رواندرمانی‌های اعتياد ،  رفتارهای جنسی در سوءمصرف مواد ،  پرستاری و مددکاری در اعتياد،  مشکلات جسمی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتياد ،  پژوهش در اعتياد و اپيدميولوژی مصرف مواد،  پيشگيری از اعتياد، اعتياد و مسايل قانونی و  درمان و بازتوانی در اعتياد از جمله محورهای مورد بحث و تبادل نظر در کنگره فوق است. این کنگره دارای حداکثر امتياز بازآموزی برای پزشکان، روانپزشکان، روان شناسان، مشاوران، پرستاران، مددکاران، عصب شناسان، بافت شناسان و ...است.

طبق اعلام نگهبان کنگره 60 کلیه کمک راهنمایان و راهنمایان کنگره 60 ( آقایان مسافر ) بایستی در هفتمین کنگره دانش اعتیاد شرکت نمایند و گواهی مربوطه را دریافت نمایند


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: اعتیاد, کنگره, مشاور, مددکار, الکل
[ شنبه ۹ شهریور۱۳۹۲ ] [ 23:24 ] [ مدیر وبلاگ ]
قابل توجه مسافرینی که در اردو ثبت نام کرده اند

زمان حرکت اردو: جمعه، مورخ: 1392/06/01، ساعت 5 صبح

آدرس: تهران، انتهای اتوبان بابائی شرق (شهرک نظامی خوجیر)

لازم به ذکر است که: نمایندگیهای استادمعین، صالحی، اصفهان، سمنان، مشهد، هیدج، شهرکرد و رشت جزو این اطلاعیه نمی باشند.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: اردو, کنگره60, نمایندگی سمنان, درمان اعتیاد, موادمخدر
[ پنجشنبه ۳۱ مرداد۱۳۹۲ ] [ 16:16 ] [ مدیر وبلاگ ]

در بسیاری از موارد، شک خانواده متعاقب مشاهده مواد مخدر یا اشیای مشکوک شکل می‌گیرد، گاهی نیز رفتار بیمار و رفت و آمدهای وی به گونه‌ای است که خانواده ظن قوی به مصرف مواد در فرد پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، پیدا شدن مواد ناشناس یا مواد مخدر در وسایل بیمار مانند گرد یا پودرهای سفید یا قهوه‌ای به ویژه در بسته‌بندی‌های دست‌ساز و کوچک (احتمالا هروئین)، مواد یا بلورهایی مانند شیشه خرد شده یا نبات کدر(احتمالا کراک یا شیشه)، مواد خمیر یا صمغ مانند به ویژه به رنگ‌های تیره (احتمالا تریاک یا حشیش)، قرص‌هایی که ظاهر و کیفیت آن نشان می‌دهد در کارخانه یا محیط با استاندارد بالای صنعتی تولید نشده‌اند (احتمالا قرص‌های روان‌گردان یا اکستازی) است.

همچنین موادی مانند سبزی یا علف خشک خرد شده (احتمالا گراس)، سیگارهایی که ظاهرا توتون آن‌ها خارج شده و مواد دیگر در آن‌ها ریخته‌اند (احتمالا سیگاری یا حشیش)، پیدا شدن ابزارهای مصرف مواد مخدر مانند فندک به ویژه فندک‌هایی که شعله متمرکز و پرحرارت ایجاد می‌کنند و به فندک اتمی معروف هستند.

پایپ (وسیله شیشه‌ای که اکثرا شبیه لامپ برقی است که محتویات آن را خارج کرده باشند)، زر ورق (برای حرارت‌دهی به کراک یا شیشه)، قاشق (که معمولا رنگ و رو رفته است و برای جوشاندن هروئین به کار می‌رود)، فتیله (دسته‌ای الیاف یا دستمال کاغذی لوله شده که با آتش زدن آن مواد مخدر را حرارت می‌دهند)، ظروف شیشه‌ای دست‌ساز خاصی که اغلب دارای اتصالات لوله‌ای و شلنگی است، سوزن و میله‌های فلزی که اکثرا یکی از انتهاهای آن بر اثر حرارت سیاه شده است.

سرنگ، لوله‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی توخالی مانند خودکار که مغزی آن را خارج کرده‌اند (برای استنشاق و کشیدن دود متصاعد شده از حرارت دادن مواد مخدر)، جوهرلیمو (برای محلول‌سازی هروئین) و مشاهده صحنه مصرف مواد مخدر از جمله خوردن، کشیدن، استنشاق یا تزریق آنها از نشانه‌های مستقیم مصرف مواد مخدراست.

براساس این گزارش، رفتاری که ممکن است توسط خانواده یا اطرافیان به مصرف مواد مخدر تعبیر شود همانند غیبت ناگهانی از جمع،‌ استفاده یا توقف بیش از حد در سرویس بهداشتی، حمام یا محل خلوتی که بشود در آن‌ها از مواد استفاده کرد، مراجعه به محل‌های دور از دید دیگران مانند انباری، پشت‌بام، راه‌پله‌، زیرزمین و ...، خارج شدن‌های مکرر و ناگهانی از منزل از دیگر نشانه‌هاست.

همچنین قفل کردن در اتاق و جلوگیری از حضور دیگران در زمان‌های به خصوص، استفاده و مراجعه مکرر به منزل یا محل کار دوستان و استنشاق بوهای خاص مواد مخدر از بیمار یا اتاق و لباس‌های وی، واکنش ناگهانی توام با اضطراب و آشفتگی در بیمار هنگام مواجه شدن با دیگران به ویژه وقتی که تنها بوده، از موارد دیگری است که نشان دهنده مصرف مواد مخدر در فرد است.

 

منبع: ستاد مبارزه با مواد مخدر


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۸ مرداد۱۳۹۲ ] [ 11:26 ] [ مدیر وبلاگ ]

 

قابل توجه مسئولین نمایندگی ها:

در هفته راهنما کلیه مراسم تجلیل از راهنمایان، جلسات آقایان مسافر و جلسات همسفران به صورت جداگانه در جلسه بسته برگزار می گردد.

دبیر کنگره دیده بانان


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۱ اردیبهشت۱۳۹۲ ] [ 8:38 ] [ مدیر وبلاگ ]

اردوی درختکاری کنگره 60 از تاریخ بیست و یک لغایت بیست و سوم فروردین  ماه جاری در منطقه الوندواقع در شهرستان هیدج در استان زنجان برگزار گردید . این اردوی کوچک با حضور بیش از 50نفر از اعضای کنگره 60 با سرپرستی و مسئولیت آقای امین دژاکام دیدبان آموزش و جهانبینی و آقای علی خدامی دیدبان تحقیقات و با حضور اردو بانان کنگره 60 و نیز دارندگان مقام های مسابقات اردوی بلده در شرایطی متفاوت با اردو های دیگر برگزار گردید که در ادامه  سعی شده گوشه ای از فعالیت های انجام شده در این اردو را به زبانی ساده و با کمک تصاویر به اطلاع می رسانیم .

شکلک های محدثه


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: اردوی درختکاری کنگره 60
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۲ ] [ 18:43 ] [ مدیر وبلاگ ]

سال ۹۲ سال مقاله نویسی به زبان انگلیسی می باشد، سال ۹۲ سالی است که باید کلیه اطلاعاتی که تجربه و محک زده شده از کنگره ۶۰ خارج و در مجلات علمی خارج از کشور به چاپ برسد، این مسئله به هر نحو و قیمتی که شده باید صورت گیرد، ما باید دانسته های خود را در مجلات علمی خارج از کشور به چاپ برسانیم، افرادی باید از طرف کنگره ۶۰ در کنفرانس های خارج از کشور شرکت کنند، اگر خود ما نیز نتوانستیم برویم باید پزشکانی که با ما همکاری می کنند را آماده کرده و اطلاعات خود را به آنها آموزش دهیم و روش های کار را به آنها بگوییم تا آنها بروند.

سال ۹۲ باید اطلاعات کنگره ۶۰ به دنیا منتقل شود، ما اطلاعات و آگاهی های زیادی را به دست آورده ایم که در باور کسی نمی گنجد و باید آنها منتقل شوند.

( نگهبان کنگره 60 )

 1/21/ 1392


منبع : سایت کنگره60موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۲۴ فروردین۱۳۹۲ ] [ 8:11 ] [ مدیر وبلاگ ]

" مسابقه عکس اعتیاد در یزد برگزار می شود "


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۲ ] [ 8:21 ] [ مدیر وبلاگ ]

روز دوشنبه مورخه 30 /11/ 91 هفتمین سال رهایی ایجنت محترم نمایندگی استادمعین آقای مجتبی دهقانی همراه با پنجمین سال رهایی آقای حسن بابائی رهجویان آقای علی جلالی را در نمایندگی آکادمی جشن میگیریم.

حضور شما عزیزان باعث استحکام پیوند محبت و خرسندی ما خواهد شد.


مسیح را در بعضی مطالب، به یاد شما آوردیم. علت اینکه از تولد تا تولد دیگر که شما آن را مردن می پنداشتید، می خواهد بگوید که؛ تعویض جا و مکان از ابتدا از آن حضرت، بیان شده است که شما را یاد آور می شود و باران رحمتی است که بر اندامها، باریده بشود. در آن موجود، ایجاد توان بالایی می نماید و هر قدر به رحمت الهی نزدیک بشوید، شناخت خویش را تکامل خواهید بخشید.

" البته این مسئله با فرمان الهی، صادر می شود "

پیشا پیش این روز زیبا را از طرف همه اعضای نمایندگی سمنان به جناب آقای مجتبی دهقانی و جناب آقای حسن بابائی و خانواده محترم ایشان ، راهنمای گرامیشان جناب آقای علی جلالی و بخصوص جناب آقای مهندس دژاکام و تمامی اعضای خانواده بزرگ کنگره 60 تبریک عرض مینمایم.موضوعات مرتبط: جشن تولدها . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۱ ] [ 18:9 ] [ مدیر وبلاگ ]  نکته های شرکت در امتحان داخلی کمک راهنمایی کنگره 60

  شرکت در امتحان داخلی کمک راهنمایی کنگره 60

1  - امتحان راس ساعت 14 یا 2 بعدازظهر پنجشنبه ، سوم اسفند برگزار  می شود و 10 دقیقه مانده به ساعت 2 درب های سالن امتحان بسته خواهد شد .


2- یک ساعت قبل از شروع امتحان ، در محل برگزاری امتحان که ثبت نام نموده اید ، حضور داشته باشید .


3-  به همراه داشتن کارت عضویت کنگره 60 الزامیست .


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۱ ] [ 21:0 ] [ مدیر وبلاگ ]

درختکـــــــــــــــاری ...

ما هفته درختکاری داریم. در کنگره یک مراسم آیینی داریم. یک مراسمی هم در وادی هشتم داریم. وادی دوازدهم هم درختکاری است. کسانی که مسافرشان به یک سال رهایی رسیده باید به ازای هر یک سال یک درخت بکارند. جای درخت را یادداشت کنند و درخت را آبیاری کنند. منبع : کارگاه آموزشی آقایان همسفر

(نگهبان کنگره 60 )


شرایط اجرای وادی دوازدهم : ( متن اصلی وادی )


برای اجرای وادی دوازدهم ، بایستی یک سال از شروع سفر دوم یا رهایی ما گذشته باشد . در هفته  درختکاری ( 15 اسفندماه روز درختکاری است ) می توانیم به صورت انفرادی و یا گروهی با سایر مسافران و همسفران ، اقدام به کاشت درخت نماییم . محل کاشت درخت ، هر کجا می تواند باشد .


نکته مهم آن است که درختی را که می کاریم ، بایستی نشان کنیم تا در صورت امکان از آن مراقبت نماییم و یا اطلاع داشته باشیم ، تا شاهد رشد درخت باشیم . بنابراین لازم است آدرس کاشت درخت و نوع آن را ، از هر نوع که باشد و تاریخ کاشت آن را یادداشت نماییم و اگر مشاهده کردیم ، درختی را که کاشته ایم خشک شده و یا از بین رفته ، سال بعد در فصل درختکاری بایستی به جای آن ، دو درخت بکاریم ، و این عمل درختکاری را همه ساله تا روزی که زنده هستیم ادامه می دهیم ، انشاءالله که شما بتوانید 120 درخت بکارید .


منبع : وادی دوازدهم ، نوشته مهندس حسین دژاکام

 


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۱ ] [ 11:2 ] [ مدیر وبلاگ ]
"دو بازیکن از تیم راگبی کنگره 60 به اردوی تیم ملی دعوت شدند"
از سوي پدرام بني عامريان سر مربي تيم ملي 57 بازيكن به تيم ملي دعوت شدند. بني عامريان در اين خصوص گفت اسامي را زودتر از زمان برگزاري اردو اعلام كرده زيرا در اولين روز تست آمادگي جسماني كوپر – دوي 60 متر و تست core و تست پزشکی گرفته مي شود و هر بازيكني در آمادگي مطلوب نباشد حتي از قهرمانان فعلي تيم ملي ميبايست اردو را ترك نمايند. همچنين بنا به پيشنهاد بني عامريان حميد شريفي نيز بعنوان آناليزور تا قبل از اعزام با كادر فني همكاري خواهد نمود .
نام بهادر محمدی و علی ظهوری از تیم کنگره 60 در این لیست مشاهده میشود.
تبریک
تا باد چنین بادا . . .


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ پنجشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۱ ] [ 14:15 ] [ مدیر وبلاگ ]

بنا به گزارش آقای مهدی سهیلی مسئول تربیت بدنی و سرمربی تیم والیبال کنگره 60 ، مسابقات لیگ دسته اول والیبال استان تهران از پنجشنبه این هفته پیگیری خواهد شد که در دو مسابقه پیش رو ، روز پنجشنبه ساعت 3 در سالن ناشنوایان واقع در خیابان دماوند ، روبروی بیمارستان بوعلی تیم والیبال کنگره 60 به مصاف تیم نفت تهران خواهد رفت و در روز جمعه نیز ساعت 12/30 تیم نیروی زمینی حریف این تیم خواهد بود که این مسابقه در خانه والیبال ، واقع در خیابان وصال برگزار خواهد شد.

  شایان ذکر است که تیم والیبال کنگره 60 دومین سال حضور خود را در لیگ دسته اول تجربه مینماید.سهیلی در مورد وضعیت تیم اظهار داشت: " تیم از لحاظ جسمی و روانی در وضعیتی خوبی به سر میبرد و ما برای برد به زمین مسابقه خواهیم رفت و اگر بتوانیم از سه بازی باقیمانده دو بازی را ببریم به مرحله بعد صعود خواهیم کرد".

 

  تیم والیبال کنگره 60 هفته گذشته توانست با اقتدار تیم استقلال تهران را شکست دهد اما در بازی بعدی خود مقابل تیم نیروی انتظامی ، روز جمعه با نتایج بسیار نزدیک 25_23 ، 25_22 و 25_23 بازی را واگذار کرد ، نکته قابل توجه در این بازی حضور بازیکنانی از سراسر کشور در تیم نیروی انتظامی بود در حالیکه تیم کنگره 60 طبق قوانین لیگ دسته یک تنها از بازیکنان بومی استفاده میکند.

 

منبع : وبلاگ والیبال کنگره 60

 


موضوعات مرتبط: ورزش . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ پنجشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۱ ] [ 13:15 ] [ مدیر وبلاگ ]


از سوی حسن میرزا آقابیک با موافقت رئیس هیئت انجمن های ورزشی استان تهران آقای مجید سلامی مدیر باشگاه کنگره 60 بعنوان رئیس کمیته راگبی استان تهران منصوب شد. همچنین رئیس انجمن راگبی از تلاشهای پدرام بنی عامریان تشکر نمود و گفت امیدوارم پدرام در مسئولیت جدید موفق باشد.

از طرف تیم راگبی کنگره 60 به آقای سلامی صمیمانه تبریک می گوییم.

منبع: انجمن راگبی ایران

 

منبع : Congress 60

 


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۲۳ بهمن۱۳۹۱ ] [ 9:0 ] [ مدیر وبلاگ ]

به اطلاع می رساند طبق تصمیم نگهبان کنگره 60

از این پس دستور جلسات هفتگی کنگره 60 از روزهای پنجشنبه آغاز می شود.

همچنین مطالب دستور جلسات هفتگی مربوط به سایت کنگره 60 به جای روزهای شنبه، روزهای پنجشنبه در سایت قرار می گیرد.

بدین ترتیب از فردا پنجشنبه مورخ 05/11/1391 دستور جلسه هفتگی "وظایف رهجو" می باشد.

 

 

منبع: جمعیت احیای انسانی کنگره 60موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ پنجشنبه ۵ بهمن۱۳۹۱ ] [ 21:6 ] [ مدیر وبلاگ ]

بنام خالق هستي

دهمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاههای آموزش جهانبینی کنگره ۶۰ در مورخ 27 / 10 / 91 با نگهبانی و استادی جناب مهندس حسین دژاکام و  دبیری خانم مریم رضایی با دستور جلسه "  فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک" رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.

 

شعاری در فرهنگ ما وجود دارد به نام گفتار نیک ، پندار نیک  و کردار نیک . هر چیزی در ابتدا بصورت پندار و اندیشه است این فکر و اندیشه اگر خوب باشد عملیات گفتار و کردار نیز خوب می شود . اگر فکر و یا اندیشه بد باشد گفتار و کردار نیز بد خواهد شد . پندار و اندیشه معمولاً تبدیل به گفتار می شود ، کلام خداوند در کتاب آسمانی ، تبدیل به گفتار می شود . و یا حتی سخن بزرگان نیز تبدیل به گفتار می گردد و در مرحله و فاز بعدی گفتار تبدیل به کردار می شود . این موارد جداگانه و مجزا نیستند ، به هم متصل بوده و فرایندی را پشت سر هم به جلو می رانند . یعنی ابتدا فکر و اندیشه است و سپس باید به آن لباس گفتار پوشاند و در.....


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .،دستور جلسات . . .
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۲۸ دی۱۳۹۱ ] [ 23:18 ] [ مدیر وبلاگ ]


مرد جوان از بزرگ‌ترين موفقيت زندگي‌اش مي‌گويد

اعتياد را شكست دادم

محمد صداقت 33 ساله آرايشگر است. او چندسالي در دام اعتياد اسير بود اما توانست آن را شكست بدهد. محمد اعتيادش را با حشيش شروع كرد و بعد به ترياك و شيره روي آورد او در اواخر اعتيادش هروئين و قرص‌هاي قوي آرام‌بخش مصرف مي‌كرد، اما اكنون 10 سال است كه رها شده است.


شاهد حلاج

منبع: جام جم آنلاین


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۹ دی۱۳۹۱ ] [ 12:27 ] [ مدیر وبلاگ ]

تغییر نام نمایندگی شادآباد در تهران به نام نمایندگی فلاح

و

نمایندگی پیک در شهرستان کرج به نام نمایندگی وحید

کنگره 60 سازمانی مردم نهاد است ، نه دولتی است و نه خصوصی . بلکه مردمی است و با کمک های داوطلبانه اعضا و حامیان مردمی اداره می شود .
در کنگره 60 نمایندگی هایی وجود دارند که ملک و ساختمان آن ها متعلق به افراد خیری است که سخاوتمندانه ملک خود را به صورت رایگان در اختیار کنگره 60 قرار می دهند تا مصرف کنندگان مواد مخدر که خواهان رهایی و درمان هستند بتوانند در این مراکز به درمان قطعی و سلامتی برسند .
در محله شادآباد ( خیابان 17 شهریور ) هم اکنون یکی از نمایندگی های بزرگ و فعال کنگره 60 مشغول فعالیت است . ساختمان این نمایندگی از طرف آقای داوود فلاح ، یکی از خیرین شادآباد در اختیار کنگره 60 کذارده شده است . بنا به تصمیم نگهبان کنگره 60 آقای مهندس دژاکام  و کنگره دیده بانان ، این نمایندگی از تاریخ 12/10/91 به نام نمایندگی فلاح نامگذاری گردید تا بیانگر تفکرات انساندوستانه این انسان های بزرگ باشد .


نمایندگی پیک در شهرستان کرج نیز که ملک آن توسط آقای مهندس وحید دولت آبادی در اختیار کنگره 60 قرار گرفته به نام نمایندگی وحید نامگذاری گردیده است .


منبع : سایت کنگره 60


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۱۵ دی۱۳۹۱ ] [ 23:18 ] [ مدیر وبلاگ ]

روز چهارشنبه مورخ 1391/10/13 شال دستیاران دیده بان اهدا شد 

سخنان آقای مهندس دژاکام:

زمانی کنگره مانند یک روستا بود ، برای تهیه افطاری در ماه رمضان با یک چراغ و دیگ کوچک آبگوشت درست می کردیم. کنگره ذره ذره بزرگ شد و تعدا اعضا آنقدر زیاد شد که الان برای توزیع غذا دچار مشکل هستیم.

در گذشته ما فقط 2 شعبه آکادمی و انقلاب را داشتیم و دیده بانان می توانستند به کارها رسیدگی کنند اما الان شرایط تغییر کرده، در شهر اصفهان 5 کلینیک شربت اپیوم تینکچر توزیع می کنند و نمایندگی اصفهان 1 ماه است که بخاطر ازدحام جمعیت پذیرش تازه وارد نداشته است و تقریبا تمام شعب تهران و شهرستان به دلیل ازدیاد اعضا با کمبود مکان مواجه هستند بنابر این دیده بانان به تنهایی قادر به کنترل و نظارت بر کارها نیستند و دستیارانی انتخاب نموده اند و دیده بانان این وظایف را به دستیاران خود محول می کنند که گزارش هر نمایندگی را تهیه کرده و به دیده بانان تحویل می دهند مثلا دیده بان گروه خانواده 2 دستیار دارد که در نمایندگی های کنگره حضور پیدا می کنند و گزارش را به خانم آنی تحویل می دهند.

نشان دستیار دیده بان، شال قرمز است.

در ادامه با حضور آقای سلامی شال دستیاران اهدا شد که گزارش و تصاویر آن را ملاحضه خواهید نمود.

خانم آنی ( دیده بان گروه خانواده)

دستیاران: خانم مهناز کافی و خانم آذر آذر پور

بقیه در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ جمعه ۱۵ دی۱۳۹۱ ] [ 2:19 ] [ مدیر وبلاگ ]

برنامه "شوک" ، با موضوع شیشه روز 3 شنبه  23 آبان ماه ساعت 23

ازشبکه 3 سیما با حضور آقای مهندس دژاکام پخش خواهد شد.


منبع : وبلاگ آکادمیموضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۲۳ آبان۱۳۹۱ ] [ 13:54 ] [ مدیر وبلاگ ]
 اول مهرماه  مصادف با روز کاوش و تحقیق در دنیای علم می باشد . به همین مناسبت یک دوره مسابقه مقاله نویسی با موضوع تئوری ایکس در کنگره 60 برگزار می گردد . مسافران و همسفران عزیز میتوانند مقالات خود را حداکثر تا تاریخ 13 مهر ماه به گروه مرزبانی تحویل دهند .
به مقالات برگزیده جوایزی اهداء میگردد .

منبع : وبلاگ شعبه آکادمی

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۳۱ شهریور۱۳۹۱ ] [ 14:53 ] [ مدیر وبلاگ ]

دستور جلسات كنگره 60 به صورت سالانه تنظيم می شود. در تنظيم و تدوين اين دستور جلسات حركت يك شخص تازه وارد و شروع برنامه درمان تا رسيدن به رهايی و موضوعاتی كه بايستی در اين مدت بياموزد و آموزش ببيند، درنظر گرفته می شود. دستور جلسه به مدت يك هفته به صورت سراسری در تمامی شعب كنگره 60 به اجرا گذاشته می شود. اكثر اين دستور جلسات پيرامون موضوعات مربوط به جهانبينی و تغيير نگرش و تفكرات بيمار اعتياد می باشد. همچنين چگونگی حركت در منطقه يخبندان 60 درجه زير صفر كه تمثيلی از مسير درمان اعتياد است، براي رسيدن به رهايی می باشد.

در زیر می توانید لیست دستور جلسات سالیانه کنگره 60 را مشاهده نمایید و برای آشنایی با هر کدام، بر روی آن کلیک کنید تا توضیحات مربوط به آن دستور جلسه را مطالعه نمائید.موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ جمعه ۳۱ شهریور۱۳۹۱ ] [ 14:44 ] [ مدیر وبلاگ ]

رمضان نام نهمین ماه سال قمری است، ماه رمضان در دین اسلام ماهی مبارک است، در قرآن از این ماه به عنوان ماهی که در آن قرآن نازل شده یاد شده‌ است، مسلمانان معتقدند که شب قدر در این ماه واقع است.


«شب قدر» واژه‌ای قرآنی است، این شب در قرآن، در سوره قدر، با صفت «مبارکه» یاد شده و بهتر از هزار ماه دانسته شده ‌است، «انا انزلنه فی لیله مبارکه، لیله القدر خیر من الف شهر» (ما قرآن را در شب مبارک فرو فرستادیم، شب قدر از هزار ماه برتر است).


دقیقأ معلوم نیست شب قدر کدام شب است، گروهی آن را در طول سال محتمل می‌دانند و گروهی در ماه رمضان، گروهی یکی از ۱۲ شب آخر این ماه و گروهی یکی از شب‌های بیست و یکم، بیست و سوم و نوزدهم ماه رمضان را شب قدر می‌دانند.


اما رمضان در کنگره 60 و به زبان آقای مهندس دژاکام:


ممکن است افرادی در کنگره باشند که از ادیان دیگر باشند و تفکرات دیگری داشته باشند، مراسمی که همه ساله در کنگره اجرا می شود را به دیدگاه مراسم مذهبی نبینید گرچه مذهبی نیز می باشد، کار ما درمان اعتیاد است و کاری به دین افراد حاضر در کنگره نداریم در غیر این صورت در مراکز دینی و کلیسا فعالیت می کردیم.


شاید پرسیده شود چرا .........


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱ مرداد۱۳۹۱ ] [ 15:54 ] [ مدیر وبلاگ ]

مراسم اختتامیه هشتمین المپیاد ورزشی عقاب طلایی کنگره 60 در روز یکشنبه مورخ 11/04/1391 با استادی آقای مهندس حسین دژاکام، نگهبانی آقای مهدی سهیلی و دبیری آقای احمد حکیمی، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی در تالار شقایق راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد جلسه:


آقای مهندس حسین دژاکام:
 

به تمامی مهمانان عزیز خیر مقدم می گویم، امروز مراسم اختتامیه هشتمین مسابقات ورزشی عقاب طلایی می باشد، در کمال شایستگی این مراسم را برگزار می کنیم و شاید این حرکت بی نظیری باشد برای قدم های بعدی، البته من اعتقاد کامل به این مطلب دارم، از قضا جناب دکتر حاج رسولی پرسیدند چرا خبرنگاران را دعوت نکردید و من در پاسخ گفتم نیازی به این کار نیست چراکه ما می خواهیم مراسم را بسیار آرام برگزار نماییم، هرکس نداند خداوند و رنج دست می داند که تلاش چگونه بوده و چگونه به این نتایج رسیده ایم، از آقای کلنل مهدی سهیلی تقاضا می کنم تا گزارش عملکرد این دوره مسابقات را به صورت خلاصه برای ما بیان کنند.


با اجازه جناب مهندس دژاکام گزارش عملکرد هشتمین المپیاد ورزشی عقاب طلایی کنگره 60 در سال 90-91 توسط آقای سهیلی قرائت گردید.


آقای مهدی سهیلی:


هشتمین جشنواره ورزشی کنگره 60، جشنواره عقاب طلایی با برگزاری مسابقات فوتبال و با حضور 350 بازیکن در 35 تیم از نمایندگی های مختلف کنگره در تاریخ نهم دی ماه سال 90، با برگزاری دیدار افتتاحیه تیم های آقای خدامی و لژیون آقای حمید رمزی از نمایندگی شادآباد، با داوری آقای سروش برقع وش و آقای مجید باغستانی، ساعت 7:30 صبح رسما آغاز گردید.


35 تیم فوتبال حدود 250 بازی داشتند تا توانستند به مقام های اول، دوم و سوم دست یابند که مقام اول مربوط به شعبه رباط کریم، مقام دوم مربوط به شعبه شادآباد و مقام سوم مربوط به شعبه استاد معین 2 می باشد.
 موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۱ ] [ 17:45 ] [ مدیر وبلاگ ]


رونمایی از کتاب "حال خوش" ...

نویسنده: جناب آقای مهندس دژاکام

موضوع: انسان ، شناخت ، خود ، حقیقتپیام برای کسانی که به دنیایی تازه قدم نهاده اند

وبه خویش خویشتن ، توجه می نمایند.

بر شما واجب و ضروریست که

از سخن به نقطه عمل حرکت بنمایید وبر زمین و سماء توجه کنید

با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء، ایمان راسخ

داشته باشید و بدانید که

پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد

آنگاه بذر نیکو بکار یا تخم و دانه با ارزش

هم قوت کافی و هم سایه بان هاتان، برافراشته

خواهد شد.

پس آن کنید که فرمان است...

سردار

                                                                                                                              

 

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۳۰ خرداد۱۳۹۱ ] [ 11:15 ] [ مدیر وبلاگ ]

پیام جناب آقای مهندس حسین دژاکام در روز راهنمابسم الله الرحمن الرحیم

ای عزیز، ای کمک راهنما ، ای راهنما ، روزت مبارک


نمی دانم ، میدانی که من فقط در مقابل کمک راهنمایان و راهنمایانی که شاگردی را به رهایی می رسانند و گل رهایی را دریافت می کنند ، سر تعظیم فرود می آورم .حتما" می دانیدکه این حرکت بیانگر ارزش انسانی و الهی کاریست که شما انجام می دهید ،پس بدون نقص عمل کنید،اگر آنرا درست انجام بدهید ، چیزی را بدست خواهید آورد که ارزش آنرا با هیچ قیمتی نمی توانید محاسبه کنید ، گر چه آنرا نمی بینید ، و همچنین اگر ارزش آنرا ندانید و گرفتار بازی های کودکانه شوید ، ضرری را متحمل خواهید شد ، که شاید در طول هزاران و هزاران سال قادر به جبران خسارت وارده بر خود نخواهید شد .

پس آن کنید که فرمان است و شما هم در این هفته از کسانیکه برای شما و کنگره خدمت می کنند ، تشکر کنید.

بتاریخ بیست و نهم آبان ماه ۸۹

دژاکام

هفته راهنما بر بنیان گذار و راهنمای جهان بینی استاد امین دژاکام و سرکار خانم آنی عزیز و همچنین همه ی راهنمایان عزیز در تمامی شعب کنگره 60 ، علی الخصوص شعبه سمنان تبریک و شادباش عرض می کنم . و این بیت شعر هم تقدیم می کنم به راهنمای گرانقدر خودم سرکار خانم آنی عزیز

          ميکند سلسله‌ي زلف تو ديوانه مرا           
ميکشد نرگس مست تو به ميخانه مرا
متحير شده‌ام تا غم عشقت ناگاه
از کجا يافت در اين گوشه‌ي ويرانه مرا

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۹ اردیبهشت۱۳۹۱ ] [ 8:27 ] [ مدیر وبلاگ ]


احتراما نظر به اینکه در تاریخ 31/1/1391 دوره مرزبانی سایت به پایان رسیده است،بر طبق قوانین، پایان دوره مرزبانی سایت را اعلام مینمایم ، ضمن تشکر از مرزبانان محترم سایت ، از این تاریخ تا برنامه ریزی جدید، کلیه مسئولیتهای تالار گفتگو و وبلاگها برعهده آقایان علی خدامی و بابک فرنقی میباشد.مسئولیت وب سایت کنگره 60 تا اطلاع ثانوی بر عهده اینجانب میباشد.


کاندیداهای دوره جدید مرزبانی سایت (آقایان مسافر) روزهای شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه از ساعت 13 الی 16 بعد از ظهر برای دریافت فرم ثبت نام به  دفتر سایت در دفتر مرکزی مراجعه نمایند.مهلت ثبت نام تا 15/ 2 /1391 میباشد.
کلیه کسانیکه تاکنون مرزبان سایت بوده اند در انتخاب یا انتصاب مرزبانی جدید نمیتوانند شرکت کنند.


با احترام – دژاکامموضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۳ اردیبهشت۱۳۹۱ ] [ 14:2 ] [ مدیر وبلاگ ]
یکی از آیین های نوروزی، دید و بازدید، یا "عید دیدنی" است. رسم است که روز نوروز، نخست به دیدن بزرگان فامیل، طایفه و شخصیت های علمی و اجتماعی می روند. در بسیاری از این عید دیدنی ها، همه اعضای خانواده شرکت دارند. کتاب های تاریخی و ادبی، تنها از عید دیدنی های رسمی دربارها و امیران و رئیسان خبر می دهند. « دیدن»های نوروزی از روزهای نخست فروردین که تعطیل رسمی است آغاز شده و گاه تا سیزده فروردین (و می گویند تا آخر فروردین) بین خویشاوندان و دوستان و آشنایان دور و نزدیک، تا پاسی از شب، به ویژه برای کسانی که نمی توانند کار روزانه را تعطیل کنند، ادامه دارد.
گسترش شهرها، ازدیاد جمعیت، پراکندگی خانواده های سنتی، محدودیت های شغلی و نیز فرهنگ آپارتمان نشینی، از عواملی است که دید و بازدیدهای نوروزی را کاهش داده و بر اثر این دشواری ها و محدودیت های زمانی، بسیاری از خانواده هایی هم که به مسافرت نمی روند، برای دید و بازدیدهای نوروزی، از پیش زمانی را معین می کنند.


در کنگره ۶۰ این رسم طبق هرسال اینگونه برگزار می شود که مسافران و همسفران کنگره ۶۰ در روز اول سال جدید برای دیدن و ملاقات با بنیان کنگره ۶۰ آقای مهندس دژاکام به نمایندگی آکادمی آمده و حضوری پرشور دارند، اما امسال مراسم دید و بازدید و ملاقات با آقای مهندس دژاکام رنگ و بویی دیگر داشت و در سه روز برگزار شد که سه شنبه روز اول فروردین ماه، مخصوص مسافران و همسفران تهرانی بود و حدود ۱۷۰۰ نفر به دیدار آقای مهندس دژاکام آمدند و این مراسم در روز چهارشنبه دوم فروردین ماه برای مسافران و همسفران شهرستانی برگزار شد و باز روز پنجشنبه سوم فروردین ماه شاهد حضور مسافران و همسفران تهرانی بودیم و قرار است هفته آینده چهارشنبه مورخ ۹ فروردین ماه شاهد حضور مسافران و همسفران شهرستانی باشیم.

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۵ فروردین۱۳۹۱ ] [ 9:47 ] [ مدیر وبلاگ ]
فرا خوان مسابقه مقاله نویسی
بدینوسیله از کلیه مسافران (سفراول و دوم) دعوت بعمل می آید در مسابقه مقاله نویسی با موضوع:
تاثیر نگارش وادی ها در درمان اعتیاد
شرکت نمایند.
تاریخ تحویل مقالات به مرزبانان نمایندگی آکادمی: 90/12/15
شرایط: مقالات نوشته شده باید حداقل 25 و حداکثر 50 خط باشد.
لازم به ذکر است به مقالات برگزیده جوایز نفیسی اهداء میگردد.
با تشکر
گروه مرزبانی نمایندگی آکادمی


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
برچسب‌ ها: اعتیاد, درمان, کنگره60, شربت تریاک, ترک اعتیاد, جلسه, تریاک, هروئین, کراک, شیشه, قرص, مشروبات الکلی
[ پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ ] [ 19:32 ] [ مدیر وبلاگ ]

به اطلاع عزیزان میرسانیم آقای مهندس دژاکام بحمدلله از سلامتی کامل برخوردار بوده و روز سه شنبه 18/11/1390ساعت 14 از بیمارستان مرخص شده اند.
مهندس دژاکام دبیر کل کنگره 60 امروز چهارشنبه و در حالیکه دوران نقاهت پس از بیماری را سپری مینمایند، در دفتر مرکزی کنگره 60 حاضر شده و شخصا فرم رهایی افراد را امضاء نمودند. حال عمومی ایشان بسیار خوب است و با روحیه ای عالی موجب دلگرمی و شعف تمام اعضا حاضر شدند.

لازم به ذکر است مطالبی که شما بزرگواران در بخش نظرات خبر مربوط به بستری شدن ایشان در صفحه اصلی سایت ، به جهت احوال پرسی و عیادت درفضای مجازی درج نموده اید، به رویت ایشان رسید و از این بابت از همه شما عزیزان تشکر نمودند.
ای نفست مکرر در ذهن آیینه ام
عکس رخت، جای دل، تپیده در سینه ام
غرق سیاهی بدم، کور و کری خسته دل با نفست زدودی، غبار دیرینه
(
سروش عازمی خواه)


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ پنجشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۰ ] [ 20:45 ] [ مدیر وبلاگ ]

روز یکشنبه مورخۀ 9/11/1390 آقای مهندس دژاکام دبیر کل کنگرۀ 60 در هنگام برگزاری کارگاه آموزشی ویژۀ خانم های مسافر(بیماران تحت درمان) با ورود  یک فرد مصرف کنندۀ شیشه که در وضعیت بسیار نا متعادل روحی و جسمی قرار داشت روبرو شدند، متأسفانه ایشان دراین اثنا دچار حملۀ قلبی شده که منجر به انفارکتوس قلبی گردید.
فرد مزاحم  توسط پلیس 110 به کلانتری منتقل شده و پس از چند ساعت به درخواست آقای مهندس دژاکام آزاد می گردد.
مهندس دژاکام پس از این حادثه  به بیمارستان منتقل می گردد و تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند. تا لحظۀ تنظیم این گزارش ، ایشان در بخش مراقبت های ویژه (ccu) بستری می باشند و خوشبختانه حال عمومی ایشان رضایت بخش است اما به علت مسدود شدن یکی از عروق اصلی ، عملیات درمانی کماکان ادامه دارد.

برای جناب مهندس عزیز از اینجــــــــــــــــــا می تونید براشون پیام بفرستید و ایشون پرینت این پیامها رو می خونند . و از این طریق می تونید با ایشون ملاقات داشته باشید در ضمن حالشون امروز (دوشنبه 90/11/17) خداروشکر رو به بهبودی است .


تو مثل شبنم عشقی ، به روی پونه های عاشق
 تو مثل مرهم یاسی ، برای قلب شکسته
تو سایبان امیدی ، برای یک دل خستهموضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۰ ] [ 20:4 ] [ مدیر وبلاگ ]
در روز پنجشنبه مورخ 6/11/1390 در مجتمع فرهنگی ورزشی غدیر یک بازی دوستانه بین تیم های فوتبال هنرمندان و کنگرۀ 60 رأس ساعت 15:30 انجام شد.قبل از شروع بازی یادبودی از طرف کنگرۀ 60 توسط کاپیتان این تیم به کاپیتان تیم هنرمندان اهدا گردید و بازی رأس ساعت 15:30 با سوت داور آغاز شد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا بروید


موضوعات مرتبط: ورزش . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۸ بهمن۱۳۹۰ ] [ 14:15 ] [ مدیر وبلاگ ]

 بنام خدا

بدینوسیله به اطلاع کلیه راهنمایان و کمک راهنمایان ( آقایان مسافر) در سراسر نمایندگی های کنگره 60 می رساند،

 در روز جمعه مورخ 90/10/23 جلسه  تخصصی شربت تریاک ( OT) در نمایندگی آکادمی ساعت 2 بعد از ظهر برگزار می گردد.

درمان اعتیاد

حضور کلیه راهنمایان در این جلسه الزامی است.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ ] [ 14:17 ] [ مدیر وبلاگ ]

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که شربت تریاک به‌عنوان د‌‌‌‌‌‌‌‌اروی جایگزین برای معتاد‌‌‌‌‌‌‌‌ان به مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ی مانند‌‌‌‌‌‌‌‌ تریاک، مورفین، هروئین و کراک مورد‌‌‌‌‌‌‌‌ استفاد‌‌‌‌‌‌‌‌ه قرار می‌گیرد، گفت: در صورتی که این شربت به صورت گسترده به‌فروش برسد به‌طور حتم حجم مصرف معتادان به مواد مخدر کم می‌شود.

 انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان این که یکی از بهترین طرح‌ها وزارت بهداشت و درمان برای مبارزه با قاچاق و مصرف مواد مخدر، تولید و توزیع شربت تنتوراپیوم (شربت تریاک) است، افزود: این طرح به طور حتم در کاهش گرایش معتادان به مواد مخدر نقش به‌سزایی دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با اعلام این که اصل برنامه توزیع شربت تریاک در میان معتادان مورد قبول تمام سازمان‌های مربوطه است، گفت: این سازمان‌ها تنها در نحوه و میزان فروش این محصول اختلاف نظر دارند.
 
وی درباره شربت تنتوراپیوم (شربت تریاک)، توضیح داد: شربت تریاک بیشتر به‌عنوان د‌‌‌‌‌‌‌‌اروی جایگزین و نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌ارند‌‌‌‌‌‌‌‌ه برای معتاد‌‌‌‌‌‌‌‌ان به مواد‌‌‌‌‌‌‌‌ اعتیاد‌‌‌‌‌‌‌‌آور مانند‌‌‌‌‌‌‌‌ تریاک، شیره، مورفین، هروئین و کراک مورد‌‌‌‌‌‌‌‌ استفاد‌‌‌‌‌‌‌‌ه قرار می‌گیرد‌‌‌‌‌‌، بر اساس برنامه جدید، بیمار دو سوم دز روزانه را در مرکز درمانی استفاده کرده و یک سوم مابقی را نیز برای مصرف در منزل در دریافت می‌کند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تولید محدود شربت تریاک خبر داد و گفت: مسئولان هم‌اکنون منتظر تکمیل ظرفیت تولید  و ساخت کارگاه‌های این محصول هستند تا آن را به صورت گسترده ارائه کنند.
 
محسنی‌بندپی با بیان این که مصرف محصول‌هایی مانند چای، سیگار و مواد مخدر مانند تریاک از سوی افراد تنها جنبه احساسی و روانی دارد، افزود: در صورتی که شربت تریاک به صورت گسترده به‌فروش برسد به‌طور حتم حجم مصرف معتادان به مواد مخدر کم می‌شود.
 
از مزایایی شربت تریاک می‌توان به مواردی اشاره کرد : ۱- تریاکی که در شربت اُپیُم مصرف شده است ، بسیار مرغوب است، ۲- اندازه‌گیری آن بسیار آسان است، ۳- شخص با توزیع‌کنندگان مواد مخدر رابطه‌ای ندارد، ۴- از نظر قانونی مشکلی نیست، ۵- قیمت آن مناسب است.
 
در هرCC شربت تریاک یکصد میلی گرم تریاک وجود دارد و این یکصد میلی گرم خیلی قوی‌تر از تریاک بیرون است و مقدار الکل ناچیزی در آن وجود دارد در حد ۱CC است و با وجود الکل در شربت اُپیُم خیلی سریع جذب می‌شود ./

 
موضوع : اخبار مرتبط


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ ] [ 14:52 ] [ مدیر وبلاگ ]

 همانطور که در جریان برگزاری اولین جشنواره مجازی عکس در کنگره 60هستید بدینوسیله از بین  ده ها آثار ارسالی به وبلاگ تخصصی تصویرگران کنگره 60 تعداد 14 اثر برگزیده، انتخاب گردید.

در اولین جلسه رسمی مرزبانان سایت تعداد 3 تصویر منتخب با صلاحدید مرزبانان انتخاب و متعاقبا ً اعلام و جوایزی اهداء می گردد، شما هم می توانید با ارسال نظر در همین خبر ما را یاری کنید ( از بین آثار زیر شماره 3 تصویر منتخب خودتان را قید کنید)
**قابل ذکراست از بین 14 عکسی که به این مرحله از  جشنواره رسیده اند توسط چندنفر از عکاسان نمایندگی حافظ تهیه و ارسال گردیده.

برای نظر دهی و انتخاب عکسهای برتر لطفا" اینجــــا کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۶ دی۱۳۹۰ ] [ 0:20 ] [ مدیر وبلاگ ]

جمعه ۲۵/۹/۹۰ از ساعت ۱۰ الی ۱۲

پارک جنگلی طالقانی

اولین نمایشگاه عکس کودک به مناسبت روز جهانی ایدز


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۲۰ آذر۱۳۹۰ ] [ 18:12 ] [ مدیر وبلاگ ]


وب سایت کنگره 60  به منظور اطلاع رسانی مطلوب و معرفی روش درمان DST  در حوزه اعتیاد به مواد مخدر فعالیت می نماید . بخش های عمده ای از انتشارات و اخبار این پایگاه خبری از وبلاگ های اعضای رهایافته تامین می گردد.

این وبلاگ ها با هر عنوان و جایگاه که باشند عضوی از مجموعه کنگره 60 بوده و لزوما ً تابع قوانین و مقررات رسمی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
به منظور دستیابی و هماهنگی بیشتر و استفاده مطلوب از امکانات باالقوه نیازمند تدوین قوانین و مقررات معین می باشد.
 از همین روی احترام و پایبندی به این ضوابط و قوانین سبب انجام و یکپارچگی در راستای نیل به اهداف کلان جمعیت احیای انسانی کنگره 60 می باشد .

دسته بندی وبلاگ ها :
1_ وبلاگ نمایندگی ها: اولویت این گروه وبلاگ ها پوشش اخبار و تحولات هر نمایندگی می باشد و بدیهی است در این راستا می توانند از مطالب مندرج در وبلاگ های لژیون ها و یا شخصی همان نمایندگی استفاده مطلوب نمایند.
هر کدام از این وبلاگ ها تحت نظارت کنگره مرزبانان همان نمایندگی و یک نفر از مرزبانان سایت اداره و سازماندهی می شود.
هر وبلاگ به صورت اختصاصی از یک نفر عکاس و یک نفر خبرنگار ( متعلق به همان نمایندگی ) بهره مند می شود.

2_ وب لژیون ها:
اولویت این گروه وبلاگ ها در پوشش اخبار و مقالات اعضای لژیون مربوط می باشد و مسئولیت مستقیم آن به عهده راهنمای ایشان بوده که لزوما ً در تعامل مستقیم با یکی از مرزبانان سایت می باشد.
این وبلاگ ها منبع اصلی تولید خبر ، مقاله و گزارش بوده و از این جهت نیازمند تسلط کامل راهنمایان بر روند تحولات و به روز بودن وبلاگ است.


3_ وبلاگ های تخصصی
این دسته وبلاگ ها شامل تمامی وبلاگ های تخصصی و ورزشی بوده که مورد استفاده عموم اعضاء قرار می گیرند. وبلاگ های ورزشی با مسئولیت سرپرست رشته مربوط و یک نفر نماینده از مرزبانان سایت اداره و ساماندهی می شود.

4_ وبلاگ های شخصی
هر عضو کنگره 60 می تواند با صلاحدید راهنمای خود اقدام  به راه اندازی یک وبلاگ شخصی نموده و مروج دیدگها های کنگره 60 در فضای مجازی  باشد.
مسئولیت این وبلاگ ها نیز به عهده نویسنده وبلاگ است.

قوانین عمومی
1_ وبلاگ ها مکان مناسبی برای خدمت در فضای مجازی می باشد ، لذا مشارکت حداکثری اعضا در هر وبلاگ توصیه می گردد.

2_ مطالب مندرج در وبلاگ ها در حوزه اعتیاد ، انسان و مواد مخدر است.

3_ موضوعات وبلاگ ها می بایست حتی الامکان به روز بوده و پوشش کاملی از وقایع حوزه اعتیاد و درمان و شناخت از مواد مخدر را به خواننده بدهد.

4_ رعایت اصل امانتداری و ذکر منابع مورد استفاده و ثبت نام نویسنده موضوع در نوشتارهای الزامی است.

5_ وبلاگ نویسان می بایست الزاما ًدر کنگره گفتگو عضو بوده و با فعالیت مستمر در تعامل با دیگر کاربران باشند.

6_ حضور حداقل یک نفر بعنوان نماینده تام الختیار از هر وبلاگ در جلسات آموزشی و فراخوان ها جهت هماهنگی الزامی است.

7_ وبلاگ ها با بکارگیری افراد فعال می بایست در تولید اخبار و مقالات قابل انتشار در سایت کنگره حداکثر توان خود را بکار بگیرند تا فضای رقابت مثبت و با هدف خدمت باشد.

8_ برای درج لینک های سایت ها و منابع مختلف مثل وبلاگ های دیگر رعایت اصول قانونی و مورد تائید را در نظر داشته باشد.

9_ وبلاگ نویسان می بایست در انتقال گفته ها ، نوشته ها ، سخنرانی های افراد مختلف و پوشش خبری جلسات آموزشی نهایت دقت را بکار گرفته و مسئولیت کلیه موارد را به عهده بگیرند.

10_ قبل از راه اندازی وبلاگ و به جهت آشنایی، با کلیه قوانین وبلاگ نویسی، هماهنگی و مشورت با یکی از مرزبانان سایت الزامی است.

11_ در صورت مشاهده هر گونه عدم رعایت قوانین مزبور مرزبانان سایت نسبت به اخطار و در نهایت تعلیق وبلاگ اقدام می نمایند.

12_ در صورت بروز هر گونه اختلافی ناشی از تغییر قوانین کلی و یا موارد پیش بینی نشده ، بعهده نگهبان مرزبانان سایت و در نهایت ایجنت مربوطه می باشد.

کنگره مرزبانان سایت


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۱۹ آذر۱۳۹۰ ] [ 7:27 ] [ مدیر وبلاگ ]


چهاردهمین سال رهایی سرکار خانم آنی عزیز در شعبه آکادمی ، جلسه همسفران . این روز رو به ایشون و همه همسفران عزیز تبریک عرض می کنم.


موضوعات مرتبط: جشن تولدها . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۱۳ آبان۱۳۹۰ ] [ 18:21 ] [ مدیر وبلاگ ]

دومین نمایشگاه عکس کودک کنگره 60، همزمان با چهاردهمین سالگرد تاسیس کنگره 60 و همزمانی با عید سعید غدیرخم مورخ 24/8/90 در نمایندگی شادآباد برگزار میگردد.


نمایشگاه عکس کودک کنگره 60

به ادامه مطلب مراجعه نمایید


ادامه مطلب


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۱۳ آبان۱۳۹۰ ] [ 11:49 ] [ مدیر وبلاگ ]
قابل توجه کلیه دوستان و عزیزان دفاعیه آغاز نامه آقای محمود هنربخش نماينده رابط ديده بانان كنگره 60 تحت عنوان ریکاوری سیستم ایکس دوشنه ۲۸ شهریور ساعت ۱۴ با حضور جناب آقای مهندس دژاکام و دیگر اساتید محترم در محل آکادمی آغاز می گردد.
پیشاپیش این موفقیت بزرگ را به آقای هنر بخش تبریک عرض مینمائیم.


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۲۷ شهریور۱۳۹۰ ] [ 17:5 ] [ مدیر وبلاگ ]

 روز جمعه هفت مرداد ماه هزار و سیصد و نود در محل كنگره 60 نمایندگی آكادمی همایشی با عنوان  همایش سراسری ، آموزشی وبلاگ نویسان جمعیت احیای انسانی كنگره 60 برگزار گردید . در این همایش نزدیك به 80 نفر از وبلاگ نویسان سایت كنگره 60  از نمایندگی های : تهران ، سمنان ، اصفهان ، شهركرد ، اراك و مشهد حضور داشتند . در این همایش كه ساعت 9 صبح با نگهبانی آقای رحمت فیضی (نگهبان مرزبانان سایت ) و دبیری آقای مسعود حیدری (از مرزبانان )  ابتدا آقای علی خدامی (ایجنت محترم سایت ) در جایگاه حضور یافتند و در مورد سایت كنگره 60 و اهمیت آن صحبت كردند .ایشان هم چنین انتشار نوشتارهای کنگره 60 در  سایت صداها و چهره های ریکاوریكه معتبرترین مرکز تحقیقات ریکاوری در دنیاست را به تمامی اعضای كنگره 60 تبریك گفتند .موضوعات مرتبط: همایش ها . . .،اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ شنبه ۸ مرداد۱۳۹۰ ] [ 15:21 ] [ مدیر وبلاگ ]
درود و خدا قوت به همه ی عزیزان . . .
قابل توجه همه مدبران و نویسندگان وبلاگ های ( شعبه , لژیون , شخصی ) کنگره 60 که در سایت کنگره لینک هستند. جمعه همین هفته 1390/5/7 از ساعت 9صبح الی 12 ظهر جلسه هماهنگی مهمی در محل شعبه ی آکادمی برگزار می گردد. این جلسه جهت هماهنگی بیشتر و بالا بردن کیفیت وبلاگ ها از نظر محتوی , قالب , اخبار و . . . و پاسخگویی به سوالات فنی می باشد.
بدیهی است که حضور حداقل یکنفر از هر وبلاگ , بعنوان نماینده وبلاگ مربوطه ( مدیر وبلاگ و یا نماینده ) الزامی است. از دوستان تقاضا داریم بدلیل اهمیت این جلسه فقط وبلاگ نویسان تشریف بیاورند. در ضمن دوستان این جلسه را بااطلاع همه دوستان وبلاگ نویس برسانند.

عزیزان اگر نیاز حس می کنند می توانند دوربین عکاسی , لپ تاب و فلش حافظه نیز همراه داشته باشند.

موفق باشید

** کنگره مرزبانا سایت **


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۲ مرداد۱۳۹۰ ] [ 10:34 ] [ مدیر وبلاگ ]

به نام خداوند جان و خرد


جلسات چهارشنبه شعبه آکادمی مورخ 1390/4/22 با استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام با دستور جلسه سایت کنگره 60 آغاز به کار نمود.

در قانون چهاردهم کنگره بیان شده که کنگره در دو حرکت درونی و بیرونی به راه خود ادامه می دهد. حرکت درونی  کارهایی است که در کنگره می کنیم ٬ راهنمایان ٬ رهجویان ٬ آموزش و ... حرکت بیرونی یعنی خارج از چارچوب شعب کنگره 60 ٬ خارج از ساختمان و بناها و جاهایی که در دسترس ما نیست. کنگره حرکت بیرونی را به انجام رساند چون معتقد است یافته های ارزشمندی را در اختیار دارد و باید این یافته ها را به انسانها منتقل نماید.

اگر هیچ کس نداند خداوند و رنج دست می داند ٬ خود ما و کنگره میدانیم که اعتیاد به طور صد در صد قابل درمان است و این موضوع کمی نیست. این دقیقا مانند این است که بگوییم بیماری سرطان قابل درمان است و آن را درمان کنیم و این ادعای بسیار بزرگی است ولی برای ما اعضای کنگره کاملا مشخص شده است.

انسان هیچگاه نمی تواند از مسیر ضدارزشها به ارزشها برسد. اینکه با شمشیر گردن انسانها را زد و بعد به آنها محبت را آموخت این کار اصلا امکان پذیر نیست ٬ شما نمی توانید با یکسری مطالب پوچ به نتایج برسید باید کاملا علم ٬ تجربه و مستند باشد و درست.

حرکت بیرونی ما همزمان دارای چند بخش بود درست مانند اینکه ما در چند جبهه در حال حرکت و در کار هستیم. یکی از آنها ارتباط با دانشگاه ها بود در این مقوله که اساتید و دانشجویان زیادی به کنگره آمدند. حرکت بعدی مطبوعات بود که امروزه هم در جریان است در ابتدا از صحبت بچه های کنگره در مطبوعات جلوگیری می کردم اما امروزه بسیار زیاد است و بچه ها هفته ای دو – سه مرتبه در مجلات مختلف صحبت می کنند. مرحله بعدی رساندن پیام در حد مطبوعات ٬ رادیو و تلویزیون بود که همگی در جریان کار هستید.

 

در طول این چند سال پیام هایی که رسانده شد و اطلاعاتی که مطرح شد ٬ به اعتقاد من کاملا در سطح جامعه تاثیرگذار بود و حداقل کار این است که دیگر کسی به درمان کوتاه مدت اعتقادی ندارد و همه می گویند درمان به زمانی طولانی نیاز دارد و تنها نباید دارویی باشد. همچنین پروژه عظیمی دانشگاه تهران اجرا نمود.

یکی از حرکتهای بسار قوی و نیرومند که از هشت سال پیش اجرا شد آغاز کار سایت کنگره 60 بود و اینکه سایت برنامه ریزی شد  ٬ در آن زمان ما پیش بینی کردیم که در آینده باید از این وسیله استفاده شود و برد دید فوق العاده قوی و محکم است به طوری که در سال گذشته بر اساس تلاش بی وقفه بچه های سایت ٬ سایت کنگره 60 به عنوان برگزیده سایت ها درامر اطلاع رسانی مشخص شد و جایزه اول را به خود اختصاص داد و بعد از آن تالار گفتگو را به سایت اضافه نمودیم و در آن زمان قسمتی می خواستیم که هرفرد سوالی دارد مطرح نماید و کسانی باشند که پاسخگو این افراد باشند که این قابلیت با تحقیقات فراوان به سایت اضافه شد. و امروزه سایت کنگره 60 به صورت مادر عمل کرده و حدود هشتاد وبسایت به صورت زیرمجموعه جهت انتقال اطلاعات در فعالیت هستند.

بازدیدکنندگان سایت از کشورهای مختلف نیز هستند که قبلا درصد کمی را تشکیل می دادند و امروزه از تمام دنیا بازدیدکننده هستند و اگر بخواهیم بازدیدکنندگان تمام وبسایت های کنگره را روی هم در نظر بگیریم ممکن است به هشت هزار بازدیدکننده برسد و این رقم کمی نیست و حتما بازدیدکنندگان فراوانی داریم.

در کل تلاش مداومی انجام گرفت و شاهد رهایی مسافران سایت نیز هستیم که از طریق سایت به درمان رسیده اند و این مطلب به ما نشان داد که اگر افراد از متد کنگره 60 پیروی کنند و در کنگره نباشند باز به درمان میرسند اما درصد پایین تری دارد و افراد زیادی بودند که از نشریات کنگره و متد کنگره استفاده کردند اما در کنگره حضور نداشتند و اینگونه به درمان قطعی رسیدند و مرتبا شاهد این مسئله هستیم.

مجددا حرکت بعدی آغاز شد که سایت به زبان انگلیسی بود و باز شدن شاخه ای به زبان انگلیسی و این کاری بسیار مهم و اساسی بود که ما همچنان هدف های بزرگتر را نگاه می کردیم که غیر از فارسی زبانان کشورهای دیگر نیز با این سیستم آشنا شوند و این قسمت سایت نیز با تلاش بی وقفه بچه ها پا به پای قسمت فارسی پیش می رود و روز به روز قدرتمندتر می شود و افراد بیشماری روی آن کار می کنند ٬ اینها با تلاش افراد کنگره است. همچنین ورودی های این قسمت نیز به مرور در حال ازدیاد هستند.

اگر از من سوال شود که کنگره سایت مهمتر است یا کنگره درونی و شعب نمی توانم انتخاب کنم چون این دو لازم و ملزوم یکدیگرند و مکمل هم هستند و قسمت مجازی یا سایت کنگره 60 بسیار حائز اهمیت است و ما خوشبختانه توانستیم از این قسمت بسیار مهم به بهترین شکل استفاده نماییم و این کار را از هشت سال قبل انجام داده ایم.

امروزه حجم اطلاعات در سایت بسیار قوی و غنی است و امروزه به عنوان سایت مرجع روی آن حساب می کنند و امیدوارم به عنوان مرجع در سطح جهانی مطرح شود و ایمان دارم که این عمل صورت خواهد گرفت و تا امروز هر چه وعده داده بودم به انجام رسید.

ما بر حسب تقدیر و خواست خداوند با شخصیت هایی آشنا شدیم که همگی با مسائل علمی محض در ارتباطتند. چندین دهه است که در جهان هیچ تحولی در زمینه اعتیاد صورت نگرفته است و همه از یک الگو استفاده می کنند و می خواهند بیمار را ترک دهند و می گفتند اعتیاد ترک و درمان ندارد با وجود آن همه امکانات که در دسترس داشتند.

تا اینکه بزرگانی از کشور امریکا با کنگره 60 آشنا شدند و از زمان آشنایی با یافته های کنگره 60 در آنها تحولی ایجاد شد و شدیدا خواستار ترجمه متون کنگره از ما شدند تا بتوانند از آنها استفاده نمایند و امروزه دقیقا در تفکرند تا الگوی کنگره 60 را به صورت جهانی مطرح نمایند و در حال انجام این عمل هستند و آن حصاری که افراد چندین دهه اسیر آن بودند توسط یافته ها ٬ فلسفه ٬ دانش و حرکت های کنگره 60 در حال فرو ریختن است.

بعد از مصاحبه ای که صورت گرفت. دو کتاب کنگره 60 ترجمه شد ٬ سایت FACES & VOICES OF RECOVERYسایتی است که بیست میلیون معتاد را تحت پوشش دارد و سایت بسیار بزرگی است و خواستار این بودندکه ما را وارد سایت خود نمایند ولی چون این سایت متعلق به خودشان بود نتوانستند ما را وارد آن نمایند اما به خاطر کنگره 60 از سال گذشته برنامه ریزی کردند که قسمتی بین المللی ایجاد نمایند تا ما را معرفی کنند و مقالات و کتب ما را در آن قرار دهند و باعث ایجاد سیستم جهانی و بین المللی شوند و این کارها انجام گرفت.

اینکه کنگره در چنین سایتی مطرح شده ارزش بالایی دارد و باید مسئله را جدی گرفت.


ارسال همسفر الناز رک

منبع : وبلاگ  لژیون همسفر فتحی


موضوعات مرتبط: کارگاه های آموزشی . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۲۶ تیر۱۳۹۰ ] [ 14:0 ] [ مدیر وبلاگ ]


پس از کسب موفقیتهای بیشمار در عرصه داخلی ، کنگره 60 اکنون مرزها را درنوردیده و به مدد ارتباطات نوین ، علم منحصر به فرد خود را به مهمترین مراکز ریکاوری جهان گسیل کرده است ، حال که پس از سالیان متمادی به موضوع مینگریم گویی : ابر، باد ، مه ، خورشید ، فلک در کار بوده اند ...

با یک برنامه ریزی هوشمندانه،بلند مدت و استراتژیک توسط دبیر کل کنگره 60 ، ترجمه متون و نوشتارها به زبان انگلیسی آغاز شد.پس از سالها فراز و نشیب آقای سعید معینی مسافری که خود از دانش آموختگان و رهایافتگان این مکتب بود و البته مدرس زبان انگلیسی ، این کار نیمه تمام را به سرانجامی نیکو والحق ، شایسته تقدیر رسانید. حاصل ترجمه ، متنی بود فاخر که از دل برآمده و در تمامی جزئیات پایبند به قلم اصلی نویسنده بود .

آشنایی با محقق برجسته و توانمند آقای ویلیام وایت ، سراغازی شد برای معرفی به جامعه جهانی ریکاوری ، ایشان پس از مطالعه متون و آشنایی با متد درمانی DST و مشاهده افراد بهبود یافته ، حقانیت این روش را تایید کردند . مصاحبه تفصیلی ایشان با مهندس دژاکام نشان از توانمندی خیره کننده این محقق در علم درمان اعتیاد بود، متعاقبا متن این مصاحبه ،کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و کتاب عشق : چهارده وادی برای بازیابی سلامت در سایت شخصی ایشان انتشار یافت.

ایشان شخصا در ایالات متحده امریکا به رایزنی برای معرفی متد درمانی کنگره 60 پرداختند و تبدیل به نماینده ای تمام عیار برای کنگره شدند ،ایمیل های سرشار از مهر و محبت اعضا کنگره برای آقای ویلیام وایت و پاسخ های دقیق ایشان به تک تک این نامه ها نشانه دیگری بود در پیگیری و ممارستی که سرانجام نتیجه بخش شد.

در نهم جولای سایت صداها و چهره ها معتبرترین مرکز تحقیقات ریکاوری در دنیا با تاسیس یک بخش بین المللی مستقل ، تمامی متون ترجمه شده را منتشر کرد و این آغازیست نوین برای جهانی شدن صداها و چهره های ایرانی ، افرادیکه ایرانیزه شدن روش درمان اعتیاد را خواستارند و آرزویشان رهایی افراد دربندی است که در چنگال قدرتمند موادمخدر اسیر شده و درسیطره دامی افتاده اند به گستردگی سراسر گیتی که سیاه و سفید نمیشناسد و عجب اینکه در همه جا سودجویان و فرصت طلبانی به کمین نشسته و جان انسانها را به بهانه ترک اعتیاد به مسلخ نابودی میبرند....

حلاوت این موفقیت ،گوارای وجود تک تک مسافران و همسفرانی که با اخلاص و فارغ از هرگونه چشمداشتی به خدمت در کنگره مشغول هستند و سجده شکر در مقابل ایزد منان که اینگونه بندگانش را از ظلمت به نور رهنمون ساخته و سیئات ایشان را به حسنات مبدل میسازد و در نهایت :

از قلم است که گامهای بلندش در سراسر گیتی ، روان و جاری می شود گویی جوی ها به هم می پیوندند تا رود یا رودهای خروشان را تشکیل دهند و آن محتوا را به همه انسان ها برسانند ، اینها همه مجموعه ای هستند که اهداف و خواسته های بشری را تشکیل می دهند و از تصویر به تصویر و از تصویر به بنای حقیقت می رساند.


http://www.williamwhitepapers.com/friends_favorites/
http://www.facesandvoicesofrecovery....eEast_Asia.php
http://www.facesandvoicesofrecovery....interviews.php


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۱۹ تیر۱۳۹۰ ] [ 23:33 ] [ مدیر وبلاگ ]

در روز یکشنبه 4/12/ 90 اختتامیه  جشواره عقاب طلایی برگزار گردید.


 

 بر این اساس جوایز تیمه های مختلف ورزشی کنگره 60 با حضور جناب مهندس حسین دژاکام بنیان گذار کنگره 60 و مدیران مختلف ستاد مبارزه با مواد مخدر به تیم های ورزشی اهدا گردید.

کنگره 60 نمایندگی سمنان در دو رشته فوتسال و والیبال در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود، که در رشته والیبال تیم شعبه سمنان به مقام سوم رسید و تیم فوتسال نمایندگی سمنان جام اخلاق این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد که هر دو جام متعلق به نمایندگی سمنان از دست جناب آقای مهندس حسین دژاکام دریافت گردید.

 

گزارشگر: مسافر مجید ذوالفقاری

عکاس : مسافر علی یحیایی


موضوعات مرتبط: ورزش . . .،اخبار نمایندگی سمنان . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ یکشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۰ ] [ 23:32 ] [ مدیر وبلاگ ]

پنج شنبه ای که گذشت ( نهم تیرماه ) ، نمایشگاه پیام رهایی که به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر و از طرف معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 9 تهران در محل میدان آزادی و با شرکت مراکز دولتی و مردمی ، به مدت 4 روز در حال برگزاری بود ، آخرین روز خود را با انجام مراسمی پشت سر گذاشت و به کار خود پایان داد . در این نمایشگاه ،جمعیت احیای انسانی کنگره 60 نیز در کنار سایر مراکز دولتی و مردم نهاد، تعامل و حضور پررنگی داشت و با شرکت در غرفه هایی که تعبیه شده بود توانست در بخشهای مختلفی از قبیل نشریات و ورزش کنگره ( دارت و تیراندازی باکمان و باستانی )، مشاوره مصرف کنندگان ، مشاوره خانواده های افراد مصرف کننده ، همسفران کوچک و غرفه های جنبی دیگر ، مراجعین را با روش درمانی کنگره و فعالیتهای این جمعیت احیای انسانی آشنا نماید و پیام رهایی از اهریمن اعتیاد را بوسیله بهترین و قطعی ترین راه درمان آن ، به گوش آنها برساند و معرفی نماید.
قبل از اینکه مراسم مذکور به طور رسمی کار خودرا آغاز نماید . تعدادی از اعضای انجمن معتادان گمنام ، در فضای باز جنب محل برگزاری مراسم ، به اجرای تاتر خیابانی با موضوع مواد مخدر و اعتیاد پرداختند و پس ازاجرای این عزیزان ، ورزشکاران رشته باستانی کنگره 60 با نظمی خاص ، در محل محصوری که مانند گود زور خانه تهیه دیده شده بود حضور پیدا کردند و با انجام حرکات ورزشی این رشته ، توجه حاضرین را به خود جلب کرده و مورد تشویق آنان قرار گرفتند .
پس از گذشت مدتی ، مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید کار خود را آغاز نمود و با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران کارش را ادامه داد . سخنرانی مسوول معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 9 و مسولین دیگر این معاونت بخش دیگر این مراسم را به خود اختصاص دادند . اجرای تواشیح ، تاتر کمدی ، اجرای برنامه توسط ناشنوایان و مسابقه ای که برای بچه های حاضر در نظر گرفته شد و چندین برنامه دیگر ، از جمله برنامه هایی بودند که از سوی مسولین برگزاری این مراسم در نظر گرفته شده بود.
سخنران ویژه این مراسم که با حضورشان شور و حال خاصی به مراسم دادند ، بنیانگذار جمعیت احیای انسانی کنگره 60 بودند که پس از ورودشان به جایگاه ، همگی جمعیت به احترامشان از جای خود برخواسته و ایشان را مورد تشویق قرارداند .

واما سخنان جناب مهندس دژاکام : سلام دوستان حسین هستم یک مسافر . مبعث رسول خدا را خدمت همه شما عزیزان تبریک و شادباش عرض می کنم . نام این نمایشگاه ، نمایشگاه پیام رهایی است . به همین خاطر، سخنانم را با پیامی آغاز میکنم .:
پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده اند و به خویش خویشتن توجه می نمایند . بر شما واجب و ضروریست که از سخن به نقطه عمل حرکت نمایید و بر زمین و سما توجه کنید . بااندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما ؛ دست همراهی شما را خواهد داد و آنگاه بذر نیکو بکار ویا تخم و دانه باارزش . هم قوت کافی و هم سایه بان هاتان برافراشته خواهد شد . پس آن کنید که فرمان خداوند است .
در مقوله اعتیاد متاسفانه ما از اول دچار اشتباه شدیم . این اشتباه بسیار ساده و پیش پا افتاده است و چه بسا امروز هم زیاد به آن توجه نکرده باشیم . یک واژه غلط ، یک تعریف غلط ! این واژه و تعریف چیزی نیست بجز اعتیاد و معتاد ! اعتیاد یعنی خوگرفتن و از خانواده عادت است . مثل کبوتر بازی یا قماربازی و یااینکه فردی عادت کند مثلا هرشب ساعت 10 بخوابد و هرشب این رویه را تکرار کند . .. ولی دوستان من ، اعتیاد اینها نیست ! اعتیاد ، یک بیماری جسمی و روانی و یک بیماری اندیشه است !
چطور به این بیماری می گوییم عادت ؟ آنهای که اعتیاد را ترک می کنند دچار یک شوک فیزیولوژی می شوند و تخریبی عظیم در آنها بوجود می آید . افراد بسیاری هستند که بیشتر از ده سال است اعتیادشان را ترک کرده اند ولی هنوز خواب مواد مخدر و مصرف آن را می بینند .!
باید این را در نظر داشته باشیم که اعتیاد روی کاغذ نیست . معتاد روی کاغذ نیست . معتاد یک موجود ترسناک و یا افسانه ای نیست . معتادی که علیه سلام باشد و هیچ تخریبی باشد اصلا وجود ندارد . قطعا یک معتاد تخریبها و مشکلات بسیاری دارد . اگر می خواهیم به او کمک کنیم باید او را بپذیریم .
می بررسی کردم و دیدم که در بین تمام مناطق شهرداری ، شهرداری منطقه 9 یکی از بهترین و فعالترین مناطقی است که کمکهای زیادی به افراد مصرف کننده کرده و می کند .و مکانهای بسیاری را برای معتادین در نظر گرفته و همکاری خوبی دارد . امیدوارم این منطقه الگوی خوبی باشد برای سایر مناطق شهرداری . بعنوان مثال در منطقه درکه می گویند ما معتادی در اینجا نداریم . مگر می شود ؟ این بخاطر اینست که از لحاظ تفکر و اندیشه برداشت درستی از معتد و اعتیاد ندارند .
مساله مهم دیگر اینکه : 4 یا 5 سال است که شربت تریاک به عرصه آمده . پایلوت هم شده است .مسوولین و بزرگان هم گفته اند می دهیم . ولی متاسفانه تا بحال خیلی سنگها جلوی پای عرضه این شربت انداخته شده که امیدواریم مشکل حل شود .
خانمها ! آقایان ! کمترین تخریب اعتیاد ، مصرف مواد است . یک نفر عادت دارد صبح تا شب تریاک بخورد یا هرویین بکشد .این مساله کمترین تخریب رادارد . تخریب زمانی شروع می شود که فرد می خواهد تریاک بکشد ولی پول ندارد و می رود دزدی می کند تا پول تهیه مواد را بدست بیاورد . می خواهد هرویین مصرف کند ، پول ندارد می رود هزار مشکل دیگر بوجود می اورد .
امیدوارم مسوولین کاری کنند که این شربت تریاک که به واقع می تواند برای فرد بیمار بسیار مفید و کارساز باشد ، بدون مشکلی در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد. البته دستورش از طرف مسوولین داده شده ولی متاسفانه خیلی ها، سنگهای بزرگ در سر راه اجرا ی طرح پخش شربت تریاک انداخته اندو قوانین سختی برای اجرای این طرح گذاشته اند که این کار ما را سخت کرده است . امیدوارم راه باز شود تا از تخریب بیشتر مصرف کنندگان جلوگیری شود و از ارتباط فرد با فروشنده مواد و مسایل و مشکلات تهیه و مصرف مواد پیشگیری بشود و چه بسا تعدادی زیادی را ز تخریب و بدبختی نجات دهد و در نهایت بدرمان قطعی برساند .
عزیزان ! تریاک و هرویین ، دیگر مرده اند و کم کم باید آنها را درموزه ها جستجو کرد .امروزه با ماده ای جنایی به نام ( شیشه ) طرف هستیم .! از تریاک نترسید ! امروز دیگر باید از تریاک بعنوان داروی درمان اعتیاد استفاده بشود .!
امیدوام شهرداریها از همین حالا در فکر تهیه مکان و گرمخانه برای معتادان در فصل سرما و زمستان که مشکلات و سختیهای خودش را به همراه دارد باشند .تا فرزندان ما از سرما نمیرند ! از سرما قرص و مواد زیاد مصرف نکنند . بسیاری از افراد مصرف کننده که در فصل سرما در خرابه ها و پارکها تلف می شوند به خاطر لذت یا سرخوشی نیست که قرص زیادی مصرف می کنند یا ماده مصرفیشان را تزریق می کنند ، بلکه بخاطر فرار از سرماست که این کار را انجام می دهند .
در پایان از مسوولین محترم شهرداری منطقه 9 که برای برپایی این نمایشگاه زحمت کشیدند تشکر میکنم و همه شما را به خداوند بزرگ می سپارم .
...
در پایان از کلیه عزیزان ،اعم از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 9 و مسوولین برگزاری نمایشگاه و همچنین ، مسافرین و همسفران محترمی که در مدت این چند روز برپایی نمایشگاه به هر نحوی عهده دار خدمتها و مسوولیتهایی در غرفه ها بودند و با تلاش بسیار و خستگی ناپذیر خود توانستند نقش بسزایی در رساندن پیام رهایی کنگره 60 به گوش افراد خواهان رهایی داشته باشند، خداقوت می گوییم و کمال تشکر و سپاس راداریم .


تاباد چنین بـــــــــــــــــــــادا

بااحترام : مسافر علی ضیایی


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ شنبه ۱۱ تیر۱۳۹۰ ] [ 8:30 ] [ مدیر وبلاگ ]


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۶ تیر۱۳۹۰ ] [ 18:14 ] [ مدیر وبلاگ ]

 

بازتاب ترجمه کتب کنگره 60 به زبان انگلیسی 

ترجمه دو جلد از کتب کنگره 60 ، نوشته آقای مهندس حسین دژاکام ،  بنیانگذار جمیعت احیای انسانی و روش درمان تدریجی  با نام های عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و عشق ، چهارده وادی برای ریکاوری مورد استقبال پژوهشگران ، محققین و وب سایت های خارج از کشور قرار گرفته است ، کتب یاد شده که در حوزه اعتیاد ، ریکاوری و روش درمان تدریجی  DST می باشد هم اکنون در یکی از سایت های معروف در معرض عموم بازدیدکنندگان قرار دارد ، آقای اورلیش یکی از صاحبنظران  حوزه اعتیاد در کشور آلمان  است که پس از مکاتبات انجام شده و آگاهی از موفقیت های روش درمان تدریجی در ایران گفته است : جای بسیار خوشحالی می باشد که با این روش مصرف کنندگان مواد مخدر همچون گذشته مورد قضاوت یک سویه قرار نمی گیرند ، بلکه بیماران مورد نظر ، مورد حمایت خانواده ، جامعه و درمانگران هستند و با نگاه همدردی و تعامل مثبت به درمان می رسند .


یکی از سایت های یاد شده که در منطقه خاور میانه با سازمان های مردم نهاد همکاری های فرهنگی دارد  اخیرا ً نسبت به انتشار متون انگلیسی کتب کنگره 60 اقدام نموده است ، برای بازدید از سایت مذکور با ما همراه شوید
.

وب سایت دویچه اردن


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۶ تیر۱۳۹۰ ] [ 17:41 ] [ مدیر وبلاگ ]
پنجمین همایش مرزبانی کنگره ۶۰ روز پنجشنبه این هفته همزمان با میلاد حضرت علی (ع) راس ساعت ۱۰ صبح در نمایندگی شادآباد برگزار میگردد.

ابتدا گزارش عملکرد نمایندگی های زیر ( به ترتیب الفبا):


اراک،تهرانپارس،پارک پرستار، پارک طالقانی،پارک لاله،چهارصد دستگاه،حافظ،درکه،رباط کریم،سایت،سمنان،شهرری،فشم،کرج،میدان حر و هیدج تا ساعت 30/11 پذیرایی و اجرای موسیقی تا ساعت 45/11

دعوت از جناب آقای سلامی
دعوت از سرکار خانم آنی
دعوت از مهمانان محترم
جهت ایراد سخنرانی
ادامه جلسه و سخنرانی جناب مهنس دژاکام
سپس ارایه گزارش عملکرد نمایندگی اصفهان ، آکادمی و شادآباد

اهدای لوح یاد بود به نماینده مرزبانان هر یک از نمایندگی ها .
اجرای مجدد موسیقی و در پایان صرف نهار


روابط عمومی کنگره ۶۰
مسافر ، محسن خان

منبع : وبلاگ نمایندگی شادآباد


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۲۳ خرداد۱۳۹۰ ] [ 11:17 ] [ مدیر وبلاگ ]
گفته بودم چو بيايم غم دل با تو بگويم
چه بگويم كه غم از دل بر
ود چون كه تو ديدم
چهار شنبه سه فروردين هزار و سيصد و نود گروهي از اعضاي نمايندگي سمنان كه شامل كمك راهنما ها مرزبانان ، سفر دومي و سفر اولي هم بود براي عيد ديدني و عرض تبريك سال نو خدمت مهندس دژاكام رسيدند كه هم تجديد ديداري براي آنها شد و هم از جناب مهندس عيدي سال نو را دريافت كردند .
شرح اين ملاقات به قلم تصوير :
موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ پنجشنبه ۴ فروردین۱۳۹۰ ] [ 14:39 ] [ مدیر وبلاگ ]
مصاحبه با آقای حسین دژاکام، بنیانگذار کنگره 60

ویلیام وایت
مشاور ارشد پژوهشی
سیستم سلامتی "چستنات"
(bwhite@chestnut.org)

جنبش پویای درمان اعتیاد در جمهوری اسلامی ایران در حال اوج گیری است. شانزده سال از برگزاری اولین جلسه NA (معتادان گمنام) در ایران در سال 1373 میگذرد و هم اکنون، 29 درصد از کل جلسات NA در جهان، در ایران برگزار میشود. همچنین، رشد جنبشهای درمانی خودجوش در این عرصه کاملا مشهود است. یکی از با ارزشترین این جنبشها، کنگره 60 میباشد، که آقای مهندس دژاکام آنرا در سال 1377 تاسیس نمودند.

من آقای دژاکام را برای اولین بار در کنفرانس لندن در سال 2009(1388 ه.ش) ملاقات نمودم، و از آن موقع به بعد، به تبادل آراء و عقایدمان پرداختیم. ما برای یکدیگر احترام زیادی قائلیم و روابطمان دوستانه وگرم است. در جریان این ارتباطات بود که جوانب مختلف رویکرد درمانی که آقای دژاکام در موسسه درمان اعتیاد کنگره 60 بنیان نهاده بودند، مرا کاملا مجذوب خود کرد. کنگره 60 ابعاد متعدد فلسفی و فعالیتهای زیادی دارد که برای بکار گرفتن در جامعه جهانی ارزشمندند، که از آن جمله می توان از خط مشی کاملا منحصر بفرد کنگره، نسبت به ورود فعالیتهای قهرمانی و گروهی، ورزش رقابتی و هنر در این عرصه (درمان اعتیاد) نام برد. (نکته: تصاویر کلیه افرادی که در عکسها مشاهده می کنید، با اجازه خودشان منتشر گردیده است.)

 نظرات خودتان را می توانید ، به ایمیل : bwhite@chestnut.org ارسال کنید .

موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
ادامه مطلب
[ شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۹ ] [ 15:10 ] [ مدیر وبلاگ ]
رور چهارشنبه در محل شعبه آکادمی در تاریخ 89/12/18
 مراسم بستن پیمان و گرفتن شال کمک راهنمایی کمک راهنمایانی که در آزمونهای مربوطه نمره قبولی کسب نمودند باشور و حال خاصی برپا شد وتعدادی دیگر از همسفران و مسافرین کنگره 60 رسما" رسما" فعالیت خودرا آغاز نمودند در این مراسم که با حضور جناب مهندس دژاکام و دیده بانان محترم کنگره 60 برگزار گردید یک نفر از مسافرین نمایندگی سمنان نیز پیمان کمک راهنمایی بسته و شال نارنجی رنگ دریافت نمودند 
ما نیز به نوبه خود به این عزیزان تبریک گفته و امیدواریم همواره در اعتلای روش درمانی کنگره و یاری رساندن به افراد خواهان رهایی از اعتیاد و خانواده هایی که درگیر اعتیادند خدمتگذار شایسته و موفقی باشند
تاباد چنین بادا موضوعات مرتبط: اخبار نمایندگی سمنان . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۲۰ اسفند۱۳۸۹ ] [ 23:21 ] [ مدیر وبلاگ ]


هفته گذشته در روز چهارشنبه مورخ 29/10/89 در شعبه آکادمی ، مرزبانان شعبه سمنان مراسم پیمان را با سایر مرزبانان شعب دیگر اجرا کردند و شال مرزبانی را از دیده بانان محترم دریافت نمودند و پیمان بستند که بعنوان خدمتگذار واقعی در خدمت اعضای شعبه باشند نه سرور و آقای آنها .

 


موضوعات مرتبط: اخبار نمایندگی سمنان . . .،اخبار کنگره 60 . . .
[ دوشنبه ۴ بهمن۱۳۸۹ ] [ 14:39 ] [ مدیر وبلاگ ]

سیزدهمین سال رهایی جناب آقای مهندس حسین دژاکام بنیانگذار کنگره ۶۰

حسین عزیز، اکنون ۱۳ سال از آخرین روز مصرف شما می گذرد و قبل از همه پایداری و تلاش شما را به شما تبریک می گویم.نعمت های الهی در هر پله ای از صعود به خاندان شما می رسد و این طعامی است که از دو مطلب حکایت دارد، اول غذای روح به آن معنی که خود می دانید، دوم قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید و این قدم هایی است که بر می دارید و به طرف بالا حرکت می نمایید.

منبع : وبلاگ آکادمی


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ جمعه ۱۹ آذر۱۳۸۹ ] [ 13:25 ] [ مدیر وبلاگ ]
فضای مجازی خود در نوع خودش فضائیست کاملا حقیقی و آنقدر حقیقی است که از حقیقی هم حقیقی تر است ، ولی نکته اصلی و اساسی در اینجاست ، در فضایی که نام آنرا مجازی گذاشته اند ، نفس اماره انسان به دلیل نبودن خیلی از قید و بند ها آزاد تر حرکت می کند


حرمت سایت کنگره

حرمت سایت کنگره ، آئینه تمام نمای اهداف از پیش تعیین شده فضای مجازی سایت و تالار گفتگو کنگره 60

مقدمه :
قسم به قلم و آنچه می نویسد

وب سایت و تالار گفتگوی اعتیاد و مواد مخدر کنگره 60 با هدف پیشگیری و راهنمایی در درمان و مهار اعتیاد ، توانسته است در حوزه فضای مجازی با انتشار کتب و نوشتارها و انتقال تجربیات افراد رها یافته و تهیه گزارشات از کارگاه های آموزشی ، گام های موثری را بردارد .
که تعدار بازدید های روزانه و چگونگی جذب  و مشاوره مخاطبین و روند درمان آنها موید این نکته می باشد .

 و این رسالت عظیم میسر نمی گردید مگر با همت و پشتکار کاربران و مدیرانی که با نوشتن از افت و خیز های دوران سیاه اعتیاد امروز قلم شان به مظهر درخششی تبدیل گردیده که حکایتگر دلنیشین اندیشه های انسانی می باشد . برای رساندن طنین آزادی و رهایی دیگران از دام اعتیاد به ویژه کسانی که دسترسی به شعب کنگره نداشته و از بیماری اعتیاد رنج می برند .

گروه مرزبانان سایت

-------------------------------------------------------

حرمت سایت کنگره به قلم آقای مهندس دژاکام

فضای مجازی خود در نوع خودش فضائیست کاملا حقیقی و آنقدر حقیقی است که از حقیقی هم حقیقی تر است ، ولی نکته اصلی و اساسی در اینجاست ، در فضایی که نام آنرا مجازی گذاشته اند ، نفس اماره انسان به دلیل نبودن خیلی از قید و بند ها آزاد تر حرکت می کند و با کوچکترین حرکت ضد ارزشی قادر است مثل گردباد انسان را به آرامی ،اما  به عمق ظلمت هدایت  کند ، بنابراین در این فضا بایستی به مراتب بیشتر مراقبت نمود تا شیطان به زیباترین شکل ممکن و موجه وارد افکار و اندیشه انسان نگردد ، بنابراین اجرای حرمت های کنگره باضافه حرمت های دیگری که خود می دانید از اهمیت بالاتری برخورداراست .

    نگهبان کنگره 60
مهندس حسین دژاکام


موضوعات مرتبط: اخبار کنگره 60 . . .
[ سه شنبه ۱۲ مرداد۱۳۸۹ ] [ 21:59 ] [ مدیر وبلاگ ]

درباره وبلاگ

اعتیاد بیماری است که سه مولفه جسم، روان، جهان بینی را از تعادل خارج می کند. راه صحیح درمان را در کنگره 60 یافته ایم.
آدرس: سمنان، بلوار معلم، ضلع جنوبی میدان جمهوری، پلاک 289.
روزهای مشاوره گروه مسافران(آقایان): روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 9:00 صبح تا ساعت 20:00.
روزهای مشاوره گروه همسفران خانم(خانواده): روزهای شنبه از ساعت 15:00الی 20:00.
شماره نمایندگی: 02314449544 و 02314435203
شماره مسوول نمایندگی (آقای بابائی): 09123375232
ایجنت

آقای حسن بابایی
* * *

تماس با ایجنت
شناسه Yahoo : fs_gqir@yahoo.com
شناسه Gmail : h.babaei55@gmail.com
تولد ها

پنج شنبه مورخه 15 اسفند 1392
ساعت 3 بعد از ظهر
سومین سال رهایی آقای علی یحیایی
رهجوی آقای قاسم حافظی
ایجنت
لینکهای کنگره 60
امکانات وب
UpPage